آخرین ها
خانه » بایگانی نویسنده: mojtaba

بایگانی نویسنده: mojtaba

پخش مستند شهرک ابرج از شبکه فارس

مستند شهرک ابرج امروز از خبر ساعت پنج ربع کم و نه ربع کم ویازده شب شبکه پنج فارس پخش می شود در این مستند که قرار است از شبکه یک سراسرس هم پخش شود گوشه های از غار زیبا روستا به نمایش گذاشته خواهد شد ادامه مطلب »

عید سعید فطر ۹۴ به روایت تصویر

نماز عید در دو مکان در روستای شهرک برگزار می شود و این تصاویر مربوط به هر دو مکان می باشد و ادامه تصاویر در گالری عکس شهرک مشاهده کنید. ادامه مطلب »

عملکرد دهیاری روستای شهرک ابرج در شش ماهه اخیر به نقل از دهیار روستا

۱٫ اجرای جدول کشی در آخر روستا به متراژ ۴۳ متر مربع جهت دفع آبهای فاضلاب روستا ۲٫ اجرای کانال کشی با سنگ مالون در پایین خیابان شهید دانیال صابر به متراژ ۱۴۰ متر ۳٫ اجرای احداث دو عدد پل روی جداول در روستا ۴٫ تهیه ۵۰ عدد سبد زباله و نصب راه اندازی و همچنین تعمیرات سبدهایقبل در سطح ... ادامه مطلب »

کوه شهرک ابرج طعمه حریق شد ودر اتش سوخت

حوالی ساعت ۴ عصر اتش به دامنه کوه شهرک افتاد و منطقه وسیعی نزدیک به شش هزار متر از ان را با خاکستر یکسان کرد و این اتش سوزی توسط عده ای از مردم فهیم و دلسوز و عاشق طبیعت طی دو ساعت خاموش شد عامل این اتش سوزی با شواهد وادله موجود عامل انسانی بود وتصاویر این اتش سوزی ... ادامه مطلب »

اغاز نشاء کاری(کشت برنج) در مزارع روستای شهرک ابرج

فصل تابستان و ماه تیرماه ان برای مردم ما بنام فصل نشاء کاری یا به زبان مردم خودمان (کلکی ) نام دارد هر ساله از اواخر خرداماه کشت ان شروع می شود و در تیرماه به اوج خود می رسد نشاء کاری به دو روش در منطقه ما کشت می شود به طور(دستی) و به طور ماشینی که از دو ... ادامه مطلب »

در منطقه ابرج اتش دما و هوا را به حد هشدار و الودگی رسانده

با فرا رسیدن فصل برداشت گندم در اراضی زراعی روستای شهرک ابرج و بطور کلی منطقه ابرج با آتش زدن کاه کلش موجی از دود فضای منطقه را گرفته و سب الودگی هوا و گرم شدن دمای این منطقه شده است این معضل مقطعی که هر ساله با ان روبرو هستیم توسط چه کسی باید حل شود ماده ۶۸۸ قانون ... ادامه مطلب »

خشکاندن کر مساویست با نابودی حیات جانوران این منطقه

با فرا رسیدن خردادماه وشروع کار کشاورزی این منطقه با توجه به قرار گرفتن زمین های کشاورزی در اطراف رودخانه کر از همان سرچشمه یعنی زمینهای درودزن اقدام به کشیدن اب با تلمبه های اب کشی از این رودخانه می شوند واندک ابی که برای حیات موجودات این منطقه مورد نیاز هست را از بین می برند با این اقدام ... ادامه مطلب »

اغاز برداشت گندم در اراضی مزروعی روستای شهرک ابرج

هرساله با فرا رسیدن فصل پاییز و اواخر مهرماه کاشت گندم در این اراضی شروع می شود وتا اواخر اذرماه ادامه پیدا می کند ونزدیک به ۱۸۵۰ هکتار از اراضی به زیر کشت می رود که متاسفانه با تدابیر غلط و عدم حمایت جهاد کشاورزی و تدابیر نادرست کشاورزان این منطقه بین هزینه های تولید و برداشت فاصله چندانی نیست ... ادامه مطلب »

اغاز کشت گوجه فرنگی در اراضی شهرک ابرج

هر ساله با فرا رسیدن فروردین ماه اهالی روستای شهرک ابرج کشت گوجه فرنگی را اغاز می کنند بطوری که این روند تا اواخر خردادماه ادامه می یابد و نزدیک به چهارصد وپنجاه هکتار از اراضی به زیر کشت می رود .اغاز برداشت محصول از شهریورماه شروع و تا اواخر ابان ماه ادامه می یابد و عمده محصولات به بازارهای ... ادامه مطلب »

تبریک فرار رسیدن سال نو به اهالی روستا

یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال مدیریت سایت شهرک ابرج فرار رسیدن سال نو را به تمام ایرانیان به خصوص مردم روستای شهرک ابرج تبریک عرض می نماید و ارزوی موفقیت و سر بلندی در تمام عرصه های پیشرو برای تک تک اهالی روستا از در گاه ... ادامه مطلب »

تغییر کاربری اراضی یا بهانه ای برای راکت کردن زندگی مردم

حدود هشت سالی است که مردم بخاطر کمبود زمین در دو متری زمین های مسکونی روستا به ساخت و ساز پرداختن و این تبدیل به یک معضل برای ساکنین ان منطقه شده یک روز اداره برق مجوز برق را می دهد فردا می گوید نه دیگر نمی دهیم چون در طرح هادی نیست جزء زمین های کشاورزی است . سوال ... ادامه مطلب »

بارندگی ها اخیر

حوالی ساعت دو نیمه شب بود که بعد از دوازده روز باز هم شاهد بارندگی در سطح روستا بودیم که گرچه خیلی چشمگیر نبود اما برای محصولات کشاورزی نسبتا بد نبود و این باعث خوشحالی مردم در سطح روستا شد در این بارندگی ده میلیمتر باران بارید که در بهمن ماه سال قبل 48 میلیمتر بارید که نسبت به سال ... ادامه مطلب »

باز هم حادثه ای دیگر

حوالی ساعت 4 عصر باز هم شاهد تصادفی در سطح روستا بودیم که یک پیکان وانت با انحراف به سمت چپ برای دور زدن از مسیر بود که ناگهان موتورسیکلتی که از سمت مجاز خود در حال حرکت بود به ان رسید و باعث برخورد دو وسیله نقلیه به هم شد راننده موتورسیکلت در این حادثه از ناحیه ساقه پا ... ادامه مطلب »

باراش باران وبرف بعد از 49 روز در روستای شهرک ابرج

پس از مدت ها اضطراب ونگرانی و طلب باران از درگاه خدواند متعال بالاخره 29/10/93بعد از 49 روزشاهد نزول باران و اولین برف زمستانی بودیم در این بارندگی 19 میلمیتر باران و 6 سانتیمتر برف بارید که نسبت به میانگین مشابه سال های جاری قبل 18 درصد کمبودبارش و نسبت به میانگین بلند مدت مشابه سال های قبل 42 درصد ... ادامه مطلب »

تصادفات رانندگی در روستا

هر روزی که در کوچه های شهرک قدم میزنی شاهد هستیم عده ای گوشه ای جمع شده اند پیش خودت فکر می کنی چه خبر است؟ نزدیک می شوی نگاه میکنی باز هم می بینی بر اثر بی احتیاطی تصادف شده. جای تاسف دارد که یک روستای سه هزار نفری هفته ای حداقل سه تصادف در سطح روستا اتفاق می ... ادامه مطلب »

برگزاری کلاس کمک ها اولیه در روستا

یک دوره کلاس کمک های اولیه توسط هلال احمر شهرستان مرودشت روز جمعه 19/10/93 در مسجد امام حسین روستا برگزار می گردد لذا از کلیه اهالی برای حضور در این دور اموزشی دعوت به عمل می اید در این دوره گواهینامه اموزشی نیز صادره می گردد که مدارک لازم برای صدور گواهینامه به شرح زیر می باشد 1-دو قطعه عکس ... ادامه مطلب »

خشکسالی

این روزها کسی حال خوشی ندارد چشمان همه از حدقه بیرون زده ،فاجعه ای شاید در راه است منظورم را درست فهمیده اید فاجعه ای بنام خشکسالی ، این روزها که اسمان میل باریدن ندارد، همه ما یادمان افتاده خدایی هم در این نزدیکی است که درمان کننده درد ماست. به عقب برمی گردیم امروز اواخر خردادماه است فصل برداشت ... ادامه مطلب »

تالیف کتاب راز خودرو توسط اقای آیت اله تقوی شهرکی

تالیف کتاب راز خودرو توسط اقای آیت اله تقوی شهرکی اقای تقوی این کتاب را تقدیم به مردم شهرک ابرج نمودن و از این که یکی از اهالی روستای شهرک ابرج است احساس افتخار می کند ما هم بخاطر این حس مسئولیت پذیری از ایشان کمال تشکر و قدار دانی داریم با کلیک بر روی عکس پایین بیو گرافی و ... ادامه مطلب »

دمنوش‌هایی برای فصل زمستان

متخصص طب سنتی دمنوش‌های مفید برای فصل زمستان را معرفی کرد و گفت: این دمنوش‌ها برای مقابله با بیماری‌های فصل سرما توصیه می‌شوند و بهتر است با عسل، خرما یا توت مصرف شوند. دمنوش‌هایی برای فصل زمستان به گزارش افکارنیوز، علی حسینی گفت: در فصل زمستان و از دیدگاه طب سنتی نوشیدنی و دمنوش‌هایی توصیه شده که مصرف آنها به ... ادامه مطلب »

انچه از تاریخچه شهرک نمی دانید

شهرک لغت نامه دهخدا شهرک . [ ش َ رَ ] (اِ مصغر) (از: شهر + «َ-َک »، تصغیر) شهر خرد. شهر کوچک : در میان دو کوه بر کنار دریا شهرک لغت نامه دهخدا شهرک . [ ش َ رَ ] (اِخ ) نام محلی است یک فرسخ و نیم جنوبی وشتک در فارس . (ازفارسنامه ٔ ناصری ). ... ادامه مطلب »

خرید اینترنتی کارت شارژ همراه اول و ایرانسل و تالیا و رایتل