آخرین ها
خانه » پزشکی و سلامت » آسکاریس چیست+دانلود کلیپ خارج کردن کرم اسکاریس از روده انسان
خرید اینترنتی کارت شارژ همراه اول و ایرانسل و تالیا و رایتل

آسکاریس چیست+دانلود کلیپ خارج کردن کرم اسکاریس از روده انسان

چرخه زندگی

آسکاریس نام یک سردهٔ انگلی از کرم‌های نماتد (کرم‌های لوله‌ای، کرم‌های گرد یا نخ‌سانان) است که گاهی با نام «کرم گرد غول‌پیکر روده» شناخته می‌شود. آسکاریس لومبرکوئیدس، بزرگترین کرم لوله‌ای (کرم گرد) در انسان است. آسکاریس سووم (به لاتین: Ascaris suum)‏ در خوک بیماریزا است.

آسکاریس لومبرکوئیدس موجب بیماری آسکاریازیس (به انگلیسی: ascariasis)‏ در انسان می‌شود. آسکاریس، یکی از مهمترین کرم‌های انگلی روده‌ای است. این بیماری همراه با سوء تغذیه مزمن است که به دلیل تغذیه کرم از مواد غذایی روده می‌باشد.در واکنش به کرم، ممکن است گرانولوما در روده تشکیل شود که آن نیز در نتیجه می‌تواند منجر به انسداد روده شود.

نشانه‌های بیماری

درد شکمی، عصبی بودن بیمار، بی‌خوابی، تهوع و استفراغ از علائم بیماری است. افزایش ائوزینوفیل‌های خون به خصوص در مرحله ریوی دیده می‌شود. کهیر و راش‌های پوستی ممکن است دیده شود. در مرحله ریوی، علائمی شبیه آسم و حساسیت دیده می‌شود. کرم ممکن است وارد مکان‌های غیرمعمول در بدن شود مانند مجرای صفرا، کبد، آپاندیس، صفاق و غیره که بسیار خطرناک خواهد بود.

درمان

از داروهایی مانند آلبندازول (به انگلیسی: albendazole)‏، مبندازول (به انگلیسی: mebendazole)‏و پیرانتل پاموآت (به انگلیسی: pyrantel pamoate)‏برای درمان آسکاریازیس استفاده می‌شود. آلبندازول موجب جلوگیری از تجمع میکروتوبول و مهار جذب گلوکز توسط آسکاریس می شود. پیرانتل پاموآت با اثر بر سیستم عصبی عضلانی و فلج شدن کرم موجب مرگ آن می شود.

کلیپ جراحی و بیرون آوردن کرمها از روده انسان

برای دانلود کلیک کنید

برای دانلود کلیک کنید

دانلود…

فرمت:mp4

حجم: 5.11 مگابایت

خرید اینترنتی کارت شارژ همراه اول و ایرانسل و تالیا و رایتل

درباره‌ hamid

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*

خرید اینترنتی کارت شارژ همراه اول و ایرانسل و تالیا و رایتل