آخرین ها
خانه » اخبار عمومی » خروج یک خوشه گندم به طول شش سانتیمتر از ریه بیمار در اتاق برونکوسکوپی بیمارستان نمازی شیراز
خرید اینترنتی کارت شارژ همراه اول و ایرانسل و تالیا و رایتل

خروج یک خوشه گندم به طول شش سانتیمتر از ریه بیمار در اتاق برونکوسکوپی بیمارستان نمازی شیراز

فوق تخصص ریه و برونکوسکوپی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از خروج یک خوشه گندم به طول شش سانتیمتر از ریه دختری ۱۲ ساله در اتاق برونکوسکوپی بیمارستان نمازی شیراز خبر داد .

به گزارش خبرنگار وب دا در روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر محمد اشکان مصلحی در این خصوص افزود : دختری ۱۲ ساله که با سابقه یک سال مداوم خس خس سینه به دلیل ترشحات خلطی سینه با تشخیص عفونت ریه ، سینوزیت و همچنین آسم، تحت درمان و بستری در بیمارستانی در جنوب استان فارس قرار گرفته بود با توجه به عدم بهبود و عدم سابقه تنگی نفس و وجود اجسام خارجی در ریه، مورد برونکوسکوپی در بیمارستان نمازی قرار گرفت .

وی اظهار داشت : طی برونکوسکوپی در لوب تحتانی سمت راست ریه بیمار یک جسم خارجی مشاهده و نسبت به خروج آن اقدام گردید که پس از خروج مشاهده شد که یک خوشه گندم به طول شش سانتیمتر است.

gandom250تنها نماینده انجمن ریه اروپا در ایران بیان کرد : پس از خروج جسم خارجی، حال بیمار بسیار مساعد و بعد از ظهر همان روز بدون هیچ گونه علائمی مرخص گردید، لازم به ذکر است که در اتاق برونکوسکوپ بیمارستان نمازی طی هفته های اخیر به کرات اجسام خارجی از جمله تکه های پلاستیک، زرورق، انواع تخمه، پسته و بادام، پیچ آهنی، تکه های نارگیل و باقیمانده هایی از مواد غذایی با موفقیت خارج گردید که تمامی بیماران خوشبختانه همان روز با حال خوب و مساعد مرخص گردیده اند.

دکتر مصلحی گفت : در صورت وجود هرگونه حالت خفگی از جمله سیاه شدگی، ایست تنفس ناگهانی و استفاده از عضلات کمکی تنفسی، پریدن محتویات دهان مانند انواع غذا، میوه ، اسباب بازی و آجیل و سرفه های ناگهانی که قبلا سابقه آن در کودک دیده نشده است، حتما برای بررسی امکان ورود اجسام خارجی به ریه به پزشک معالج خود، یا اتاق برونکوسکوپی بیمارستان نمازی و یا طبقه پنج درمانگاه امام رضا (ع) مراجعه نمایید.

پایان خبر

خرید اینترنتی کارت شارژ همراه اول و ایرانسل و تالیا و رایتل

درباره‌ مهدی حقیقی شهرکی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*

خرید اینترنتی کارت شارژ همراه اول و ایرانسل و تالیا و رایتل